GALERIA

ROK 2017

Powrót
 DSC9646 DSC9649 DSC9651 DSC9653 DSC9654 DSC9655 DSC9661 DSC9664

ROK 2018

Powrót
 DSC2493 DSC2495 DSC2500 DSC2501 DSC2506 DSC2509 DSC2511 DSC2512 DSC2513 DSC2522 DSC2524 DSC2527 DSC2533 DSC2537 DSC2539 DSC2543 DSC2544 DSC2547

ROK 2019

MALI ŚWARNI - 13.01.2019 r.

W niedzielę 13 stycznia podhalański Dziecięcy Zespół Góralski "Mali Śwarni" ubogacał swym śpiewem każdą Mszę św. (do południa). Z Zespołem przyjechał do nas ks. Władysław Zązel, który głosił kazania na każdej Mszy św. Natomiast Pani Bernadeta Szumal - kierownik Zespołu - wsparła młodzież swym śpiewem.
Był z nami obecny także Prezes Oddziału Warszawskiego Związku Podhalan Pan Łukasz Zięba.

WYRAJ - Kolędy wschodniosłowiańskie - 27.01.2019 r.

W niedzielę 27 stycznia odbył się w naszym Sanktuarium, koncert zespołu Wyraj. Zespół zaśpiewał przepiękne kolędy wschodniosłowiańskie i tradycyjne pieśni związane z okresem Bożego Narodzenia. 

WIECZÓR UWIELBIENIA - 10.02.2019 r.

Niedzielny Wieczór Uwielbienia zorganizowany przez Modlitewną Grupę Wsparcia składał się z trzech części - Mszy św., konferencji jednego z najbardziej znanych polskich teologów o. Jacka Salija OP nt. "Jak modlić się, aby modlitwa była miła Bogu?", oraz z Adoracji Jezusa Eucharystycznego, którą poprowadziła grupa "Głos Światła".

Ostatnie pożegnianie ks. Wojciecha Czarnowskiego - 10.08.2019 r.

W sobotę 10 sierpnia w naszym Sanktuarium odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. Wojciecha Czarnowskiego. Liturgii pogrzebowej przewodniczył J.E. Ksiądz Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski, a homilię wygłosił kustosz Sanktuarium św. Faustyny, ks. kanonik Krzysztof Stosur.

W ceremonii pogrzebowej licznie uczestniczyli: rodzina Zmarłego ks. Wojciecha, przyjaciele, parafianie, siostry zakonne, artyści, górale z Poronina, wierni z Legionowa, władze samorządowe warszawskiej Woli. Osoby chcące pożegnać ks. Wojciecha wypełniały naszą świątynię po brzegi. Świadczy, to o tym jakim człowiekiem był nasz pierwszy proboszcz… Mszę św. współkoncelebrowało 60 kapłanów.

Prezydent RP Andrzej Duda uhonorował pośmiertnie ks. Wojciecha Czarnowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski "za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w pracy duszpasterskiej oraz za działalność na rzecz osób potrzebujących pomocy".
Na początku liturgii list od Prezydenta RP odczytała i odznaczenie wręczyła Zofia Romaszewska, doradca Prezydenta. Odznaczenie zostało przekazane na ręce siostry Zmarłego, Pani Reginy Wiśniewskiej.
„Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu ks. Wojciecha Czarnowskiego. Żegnamy dzisiaj kapłana, który całym swoim życiem służył bliźnim. Zawsze życzliwy i pełen wewnętrznej, chrześcijańskiej radości, był otwarty na ludzi o różnych przekonaniach i doświadczeniach. Nikogo nie oceniał ani nie odrzucał. Dla każdego znajdował zarówno słowa pokrzepienia duchowego, jak tez środki materialnego wsparcia. Podniósłszy z ruin dawną kaplicę klasztoru, do którego pół wieku wcześniej wstąpiła św. s. Faustyna, jako pierwszy proboszcz wolskiej parafii Miłosierdzia Bożego stworzył tu prawdziwe centrum miłosierdzia. W założonym przezeń ośrodku charytatywnym pomoc i schronienie otrzymywali potrzebujący z całej stolicy i dalszych stron. Miał dar inspirowania innych do działań, dzięki czemu dzieło znacznie rozwijało się” 
Przypomniał także, że w murach kościoła przy ul. Żytniej, toczyło się życie kulturalne i intelektualne środowisk opozycji antykomunistycznej: "Gromadziły się tu osoby i środowiska często odległe i od religii katolickiej i od siebie nawzajem. Tu znajdowano atmosferę spotkania i dialogu, sprzyjającą zrozumieniu swoich racji i zbliżeniu ponad różnicami".

Fragment homilii Ks. Krzysztofa Stosura:
„Zebraliśmy się tu wszyscy, by Panu Bogu podziękować za tego, który nas tu do tej świątyni przywoływał, przyciągał, zachęcał. Ks. Wojciech to niezwykły kapłan i człowiek. Kiedy widziałem go ostatnio i zapewniałem o modlitwie za niego, mówił by modlić się w ważniejszych sprawach. Zapewniłem go, że jego zdrowie jest dla nas ważną sprawą”

Pod koniec Mszy św. odczytano listy od bp. Józefa Zawitkowskiego, władz samorządowych i parafian. Kard. Kazimierz Nycz podziękował Panu Bogu za życie i kapłaństwo ks. Wojciecha:
„Zaczynał kapłaństwo, kiedy kończył się sobór. Realizował go nie tylko przez piękno głoszenia słowa Bożego, dbając o piękno sprawowanej liturgii, wprowadzając odnowę liturgiczną, ale wprowadzał ten sobór bardzo integralnie, biorąc z niego ducha ekumenizmu, a także świadomość konieczności ewangelizowania kultury i poprzez kulturę”

Ciało Zmarłego spoczęło w grobie rodzinnym na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, niedaleko bramy św. Honoraty. Uroczystości pogrzebowej na cmentarzu przewodniczył ks. bp. Piotr Jarecki.