GALERIA

ROK 2024

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO – 30.05.2024 r.

« z 4 »

WIELKA NIEDZIELA – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31.03.2024 r.

« z 2 »

WIELKA SOBOTA – LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ – 30.03.2024 r.

« z 3 »

WIELKI PIĄTEK – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ – 29.03.2024 r.

« z 3 »

WIELKI CZWARTEK – MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ – 28.03.2024 r.

« z 2 »

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – 24.03.2024 r.

KONCERT ŻEŃSKIEGO CHÓRU WIWAT – 24.03.2024 r.

W Niedzielę Palmową, 24 marca, odbył się Koncert Pasyjny w wykonaniu żeńskiego Chóru Wiwat.

Piot Duchalski – dyrygent

Tadeusz Melon – skrzypce

Włodzimierz Tyl – fortepian

Agata Melon – klarnet

Monika Paszowska-Mańkowska – słowo

Chór Wiwat powstał w 1988 r. z inicjatywy absolwentek Szkoły Podstawowej nr 92 w Warszawie, które po sukcesach chóru działającego w tej szkole nadal pragnęły śpiewać w zespole. Założycielem, kierownikiem artystycznym i wieloletnim dyrygentem chóru była Alicja Mossakowska – muzyk, wychowawca młodzieży, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie.

Obecnie dyrygentem chóru jest Piotr Duchalski – absolwent wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w klasie organów i dyrygentury chóralnej, na co dzień związany ze Szkołą Podstawową nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie.

Chór Wiwat jest chórem żeńskim, 3-głosowym. Zespół dysponuje bogatym repertuarem. W jego wykonaniu można usłyszeć utwory kompozytorów polskich i obcych różnych epok – dzieła renesansu i baroku, utwory okresu klasycyzmu i romantyzmu, współczesne opracowania muzyki ludowej i rozrywkowej oraz negro spirituals.

Liczne kontakty z chórami zagranicznymi umożliwiły włączenie do repertuaru wielu utworów zagranicznych wykonywanych w oryginalnych językach ich twórców. Chór koncertował w Meksyku, Brazylii, Izraelu, Chinach, Niemczech, Danii, Włoszech, Gruzji, Rosji, Francji, na Kubie, Litwie, Łotwie.

Chór brał udział w wielu festiwalach i konkursach o zasięgu ogólnopolskim zdobywając wysokie wyróżnienia przyznawane przez Polski Związek Chórów i Orkiestr oraz Ministra Edukacji Narodowej. W swoim dorobku posiada 28 pucharów i 5 kamertonów.

Jako akompaniator z zespołem pracuje pianista Włodzimierz Tyl oraz skrzypek Tadeusz Melon. Przez wiele lat współpracowała z chórem pianistka Anna Cegielska. Wiele wnieśli do działalności chóru wzbogacając artystycznie jego występy aktorzy: Elżbieta Gaertner, Wojciech Siemion, Stanisław Górka, Wojciech Machnicki, a także współpracujący niegdyś z zespołem kompozytor i pianista – Janusz Tylman.

W 2023 roku chór obchodził 35-lecie swojej działalności.

Chór zaprasza w swoje szeregi. Próby odbywają się w każdy wtorek o godzinie 18:30 w Szkole Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie.

« z 2 »

SPOTKANIE Z POEZJĄ – KRZYSZTOF CEZARY BUSZMAN – 25.02.2024 r.

Przez całą Niedzielę był z nami poeta Krzysztof Cezary Buszman. Po każdej Mszy św. mogliśmy wysłuchać po kilka wierszy autorstwa poety. Była możliwość zakupienia płyt cegiełek na rzecz ratowania Starych Powązek (wiersze Krzysztofa Cezarego Buszmana w wykonaniu wybitnych aktorów), a także tomików wraz z autografem poety.

ŚRODA POPIELCOWA – 14.02.2024 r.

PIEŚŃ WIECZORNA – KONCERT NA ZAKOŃCZENIE KARNAWAŁU – 11.02.2024 r.

W Niedzielę 11 lutego, po Mszy św. wieczornej odbył się koncert PIEŚŃ WIECZORNA – na zakończenie karnawału. Pieśni, tańce i miniatury polskich kompozytorów usłyszeliśmy w wykonaniu:

Alicja Gala – Sopran
Dominika Krasińska – Skrzypce
Adrian Gala – Fortepian

« z 2 »

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU DLA DZIECI – 11.02.2024 r.

W Niedzielę 11 lutego, po Mszy św. dla dzieci, odbyła się w naszym Sanktuarium adoracja Pana Jezusa
w Najświętszym Sakramencie przeznaczona dla dzieci.

Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza za wsparcie i czynne uczestnictwo poprzez czytanie rozważań. Dziękujemy Scholce i Bielankom za poprowadzenie śpiewu i czytanie rozważań. Dziękujemy przede wszystkim naszym najmłodszym parafianom, a szczególnie dzieciom przygotowującym się do przyjęcia Sakramentu Pierwszej Komunii św., oraz ich rodzicom i dziadkom za liczną obecność i piękne włączenie się do wspólnej modlitwy.

ROK 2023

MODLITEWNA GRUPA WSPARCIA
KONFERENCJA O. MICHAŁA LEGANA OSPPE NT. MODLITWY
26 WRZEŚNIA 2023


26 września odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie zorganizowane przez Modlitewną Grupę Wsparcia. Po Mszy św. wieczornej o. Michał Legan OSPPE wygłosił konferencję nt. modlitwy. O. Michał, paulin, rzecznik prasowy Jasnej Góry, został w zeszłym roku wybrany nowym kierownikiem Redakcji Audycji Katolickich TVP. Wyboru dokonano podczas zebrania plenarnego KEP w Zakopanem. O. Legan jest doktorem teologii, medioznawcą, duszpasterzem, wykładowcą na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

PLENEROWA PROJEKCJA PRZEDWOJENNEGO POLSKIEGO FILMU – 2 WRZEŚNIA 2023

Kolejna projekcja przedwojennego polskiego filmu za nami. Obejrzeliśmy 2 września na naszym przykościelnym dziedzińcu film „Robert i Bertrand” z 1938 roku.

Wciąż odnajdywane są jeszcze nieznane kopie filmów, taśmy, które wywieziono z Polski w obawie, że zostaną zniszczone w czasie wojny. Filmoteka Narodowa, uzupełnia posiadane kopie filmów o zdobyte, nieznane fragmenty, poprawia jakość i dźwięk, digitalizuje. Do tej pory wyświetlaliśmy filmy zrekonstruowane, wypożyczone z zasobów Filmoteki Narodowej.

Dziękujemy za tak liczną obecność, wspólne spotkanie 😀 i już dziś zapraszamy na projekcję, która odbędzie się 31 sierpnia 2024 roku.

MSZA ŚW. „POWSTAŃCZA” I POŚWIĘCENIE MURALU „PAŁACYK MICHLA, ŻYTNIA, WOLA”
2 SIERPNIA 2023

2 sierpnia odprawiona została w naszym Sanktuarium uroczysta Msza św. upamiętniającą powstańczą Mszę św. z dnia 2 sierpnia 1944 roku, po której żołnierze Grupy Szturmowej IV plutonu I kompanii Armii Krajowej Batalionu „Parasol” pod dowództwem sierż. pchor. Janusza Brochwicz-Lewińskiego ps. „Gryf” wyruszyli do dalszej walki o wolną Polskę w Powstaniu Warszawskim, w stronę Pałacyku Michla. Mszy św. Przewodniczył bp. Polowy ks. Wiesław Lechowicz. Po Mszy św. odbyła się prezentacja i poświęcenie muralu „Pałacyk Michla, Żytnia, Wola”. Odsłonięta została także pamiątkowa tablica „Chłopcy silni jak stal”. Po Mszy św. wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej, po którym nastąpiła prezentacja komiksu „Kilka historii o dzielności. Dziennik bojowy”. Komiks składa się z 4 części. Autorami ilustracji są Jacek Widor – ilustrator, grafik, animator oraz Ola Komuda- ilustratorka. Autorem scenariusza komiksu jest Tomasz Karasiński. Pan Jacek Widor jest także autorem muralu. Kilka patriotycznych utworów usłyszeliśmy w wykonaniu Drużyna Mistrzów. Na zakończenie zaprezentowany został film towarzyszący muralowi.

Powstanie komiksu dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I. J. Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja 2023 Wolność po polsku. Mural dofinansowano ze środków Ministra Obrony Narodowej Pomysłodawcą muralu i komiksu jest Fundacja im. gen. dyw. Janusza Brochwicz-Lewińskiego ps. „Gryf”.

Dziękujemy Fundacji za zorganizowanie całej tegorocznej uroczystości!

« z 6 »

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE – 19-22 MARCA 2023

W dniach 19-22 marca przeżywaliśmy parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Głosił je w tym roku o. Mirosław Sander, dominikanin, doktor prawa kanonicznego na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Papieskiego św. Tomasza z Akwinu Angelicum w Rzymie, wykładowca Kolegium Filozoficzno-Teologicznego w Krakowie.

WIECZÓR UWIELBIENIA – 23 LUTEGO 2023

Stabat Mater Dolorosa – Wieczorna Adoracja Najświętszego Sakramentu… słowem, pieśnią, ciszą

ŚRODA POPIELCOWA 22 LUTEGO 2023

KONCERT KOLĘD – „WŚRÓD NOCNEJ CISZY” – 29 STYCZNIA 2023

29 stycznia odbył się w naszym Sanktuarium koncert kolęd – „Wśród nocnej ciszy”.
Alicja Gala – Sopran i Adrian Gala – Fortepian wykonali najpiękniejsze kolędy i pastorałki w opracowaniu Stanisława Niewiadomskiego i Adriana Gali.

Niezwykły koncert… talent, wirtuozeria, piękno… to wszystko pozwoliło nam jeszcze przez chwilę poczuć atmosferę Świąt, a brawa po każdej kolędzie i na zakończenie koncertu mogą świadczyć tylko o uznaniu dla artystów.

KONCERT KOLĘD W WYKONANIU MIECZYSŁAWA SZCZEŚNIAKA Z ZESPOŁEM MUZYKÓW – 21 STYCZNIA 2023

W sobotę 21 stycznia odbył się w naszym Sanktuarium koncert w wykonaniu Mieczysława Szcześniaka, który wraz z zespołem wykonał znane nam wszystkim kolędy w przepięknych aranżacjach.
Za organizację koncertu dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Wola m.st. Warszawy Miejska Wola

******************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************

ROK 2019

MISTERIUM PIEŚNI PRZEJŚCIA 24.11.2019

24 listopada, mogliśmy przeżywać, być częścią niezwykłego koncertu, który można byłoby również określić mianem misterium. Koncert idealnie wpisał się w miesiąc listopad, czas gdy częściej i intensywniej myślimy, wspominamy i modlimy się za naszych bliskich zmarłych. Po raz kolejny doświadczyliśmy tego, że niepotrzebne są kolorowe światła i wielka orkiestra, by poruszyć odbiorcę do głębi. W tym przypadku wystarczył przejmujący tembr głosu Pawła Grochockiego i mistrzowska wirtuozeria gry na altówce Pawła Odorowicza. Dopełnieniem całości był kojący jak balsam głos Olgi Kozieł. Koncert „Pieśni Przejścia” to niewątpliwie koncert wyjątkowy, który jeszcze na dłuuuugo pozostanie w naszej pamięci.
Koncert współorganizowany był z Samorządem Województwa Mazowieckiego.

OSTATNIE POŻEGNANIE KS. WOJCIECHA CZARNOWSKIEGO – PIERWSZEGO PROBOSZCZA NASZEJ PARAFII – 10.08.2019

« z 3 »

WIECZÓR UWIELBIENIA 10.02.2019

KONCERT KOLĘD W WYKONANIU CHÓRU REPREZENTACYJNEGO ZESPOŁU ARTYSTYCZNEGO WOJSKA POLSKIEGO 03.02.2019 

« z 2 »

WYRAJ – KOLĘDY WSCHODNIOSŁOWIAŃSKIE  27.01.2019

KONCERT KOLĘD W WYKONANIU CHÓRU PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO „AGATKA” 20.01.2019

MSZA ŚW. I KONCERT KOLĘD – MALI ŚWARNI – 13.01.2019

 

ROK 2017

NIEDZIELA PALMOWA - 09.04.2017 r.

ROK 2018

LULAJŻE JEZUNIU - KONCERT KOLĘD - 14.01.2018r

Za nami kolejny wspaniały koncert. W niedzielę 14 stycznia wysłuchaliśmy najpiękniejszych polskich kolęd w opracowaniach chóralnych m.in. St. Niewiadomskiego, M. Sawy oraz autorstwa wielkich polskich kompozytorów. Wykonał je dla nas warszawski chór kameralny Ars Cantata pod dyrekcją Anny Celmer-Falkiewicz.

« z 2 »
« z 2 »