Festyn rodzinny „Żytnią do nieba ” – 3 września 2023 r

3 września, w niedzielę, zapraszamy jak co roku, na nasz rodzinny festyn „Żytnią do nieba”. Jeśli dobrze liczymy, to spotykamy się już po raz 18 🙂

Stoiska i kramy będą w gotowości już po godzinie 8:00 – będzie okazja do zakupu miodów, rękodzieła z drewna, świec zapachowych, książek, ceramiki, najpyszniejszych ciast i nie tylko z kawiarni Agere Contra, soków, kawy, herbaty, kiełbasek z grilla. Będzie również możliwość zbadania wzroku u mobilnego optyka i dobrania sobie nowych oprawek.

Program rozpoczniemy po Mszy dla dzieci od pokazu iluzjonisty Franka Jodłowskiego. Pokaz familijny połączony będzie z warsztatami iluzji dla dzieci. O godzinie 15:00 siostry Matki Bożej Miłosierdzia poprowadzą uroczystą Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Tuż po Koronce ksiądz proboszcz przeprowadzi rozmowę o teatrze, życiu, filmie z aktorem Rafałem Szałajko.  O godzinie 16:30 dziennikarka Radia Warszawa rozmawiać będzie z Pawłem Kęską, autorem książki „Zawsze głosiłem prawdę” – nauczanie społeczne w wypowiedziach księdza Jerzego Popiełuszki. Książkę będzie można nabyć na jednym ze stoisk z książkami.

Dzień zakończymy koncertem wieczoru w wykonaniu Żyrardowskiej Orkiestry Akordeonowej pod kierownictwem Pana Tadeusza Kurana. Usłyszymy polskie i światowe szlagiery, piękne tanga.

Jak co roku festyn poprzedzi plenerowa projekcja przedwojennego polskiego filmu. Tym razem obejrzymy film pt. „Robert i Bertrand” z 1938 roku. Film udało się uzupełnić o 15 min. A prace wykonano w ramach projektu „konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie”. Film wyświetlimy na dziedzińcu przykościelnym. A przed filmem zapraszamy na grilla.

 

Organizatorzy:

Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Sanktuarium św. Faustyny w Warszawie   

 

Patron medialny:

Radio Warszawa