Wspólne wyjście do kina – „Powstaniec 1863”

Jeszcze tylko dziś (18 II) można się zapisać na wspólne wyjście do kina na film „Powstaniec 1863”. Seans przez nas organizowany odbędzie się 29 lutego, w czwartek, o godz. 19:00 w kinie Wisła. Bilety 17zł.
Zapisy zbieramy po każdej Mszy św. w kiosku parafialnym. Jeśli ktoś jest chętny, a nie ma możliwości osobiście się zapisać, prosimy o kontakt mailowy: milosierdzie.faustyna@gmail.com

Opis filmu:
Rok 1920, chwilę przed bitwą warszawską. Jeden z obecnych w koszarach żołnierzy okazuje się weteranem powstania styczniowego i powraca wspomnieniami do niespokojnych czasów sprzed blisko 60 lat. Wtedy to wspólnie z księdzem Stanisławem Brzóską działał w konspiracji przeciwko Imperium Rosyjskiemu. W obliczu „branek” do carskiego wojna i kolejnych represji ze strony zaborcy rodzi się pomysł organizacji powstania. 22 stycznia 1863 roku, w dniu wybuchu narodowego zrywu, ksiądz Brzóska staje na czele oddziału, który przeprowadza zakończony sukcesem atak na rosyjski garnizon wojskowy. Duchowny zostaje mianowany oficerem i naczelnym kapelanem. Wkrótce tropem ks. Brzóski rusza płk. Manukin zwany „Katem Podlasia”, ale przez najbliższe dwa lata polski bohater pozostanie nieuchwytny siejąc popłoch wśród wojsk Imperium Rosyjskiego i dając polskiemu społeczeństwu nadzieję na wydostanie się spod carskiego zaboru.