Pierwsza rocznica śmierci Siostry Benity

Dziś przypada pierwsza rocznica śmierci Siostry Benity,
naszej zakrystianki. Będziemy się za Nią modlić podczas Mszy św. o godz. 16:00.

 

Rok temu zmarła Siostra Benita, wieloletnia zakrystianka w naszym kościele parafialnym. Modlimy się za Nią, pamiętając Jej rzetelność, serdeczność i wielką troskę o naszą świątynię. Dziękujemy Bogu, że mogliśmy współpracować z Siostrą Benitą. 

Była to siostra, która swoją postawą dawała piękne świadectwo wiary i życia powołaniem zakonnym. – Zawsze życzliwa i uśmiechnięta, tworzyła bardzo dobrą, ciepłą i serdeczną atmosferę w zakrystii. Jej pracowitość i oddanie Bogu często zaskakiwały i zawstydzały nas, kapłanów – mówił ks Krzysztof Stosur, kustosz naszego Sanktuarium i proboszcz parafii.

Kiedy w 2012 r. s. Benita rozpoczynałą pracę w naszym kościele, bardzo cieszyła się, że będzie posługiwać w miejscu, gdzie pierwsze chwile zakonne spędziła jej ukochana Faustynka – bo tak lubiła nazywać Patronkę naszego Sanktuarium. Z wielką starannością troszczyła się o wygląd i porządek w świątyni, układała piękne bukiety kwiatowe, sumiennie wypełniała codzienne obowiązki zakrystianki. Ale przede wszystkim była „dobrym duchem” naszej parafii. Pomagała innym, zawsze można było na Nią liczyć.

W Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia s. Benita przeżyła 36 lat. Modliła się i pracowała w różnych klasztorach, pełniąc różne obowiązki. Pracowała w kuchni klasztoru wrocławskiego, posługiwała chorym w Warszawie na Grochowie, gdzie ukończyła kurs pielęgniarki. III probację odbyła w domu generalnym Zgromadzenia przy ul. Żytniej, a po złożeniu ślubów wieczystych wyjechała do Zakopanego, gdzie służyła gościom przybywającym do klasztoru sióstr na Krzeptówkach. Od 1999 r. mieszkała w domu generalnym przy ul. Żytniej. Pracowała jako zakrystianka, najpierw w kościele św. Stanisława BM, a od 6 sierpnia 2012 r. w naszej parafii Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny.

„Swoją pracą, modlitwą i pogodnie znoszonym cierpieniem wypraszała Miłosierdzie Boże dla Zgromadzenia, osób powierzonych apostolskiej pieczy, naszej Ojczyzny, Kościoła i świata. Teraz niech wraz z Maryją, Matką Miłosierdzia i św. Siostrą Faustyną na wieki uwielbia Miłosierdzie Boże!” – napisały współsiostry s. Benity po jej śmierci na stronie internetowej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Mszy św. pogrzebowej s. Benity przewodniczył w naszym Sanktuarium 27 lutego 2018 r. bp Rafał Markowski.

 
 (źródło: „Miłosierdzie” Tygodnik Sanktuarium św. Faustyny – 24 lutego 2019 r.)