26 maja – koncert z okazji Dnia Matki

Już jutro, w Niedzielę 26 maja, z okazji Dnia Matki wystąpi w naszym Sanktuarium polonijny Chór „Kraj rodzinny” z Baranowicz na Białorusi.
Chór powstał w 1990 roku i obecnie działa przy parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Baranowiczach.

Chór śpiewać będzie podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18:00. Na koncert zapraszamy tuż po Mszy św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu dla dzieci

W najbliższą sobotę przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. Dzień później, w Niedzielę, bezpośrednio po Mszy św. dziecięcej spotkamy się z naszymi najmłodszymi parafianami na Adoracji Najświętszego Sakramentu.
A ponieważ dziękować będziemy za dar przyjęcia I Komunii św. mile widziany jest każdy kto chciałby się w tę modlitwę prowadzoną przez dzieci włączyć.

Niedziela 12 maja 2024 r. godzina 11:00

JUBILEUSZ ZGROMADZENIA SIÓSTR UCZENNIC BOSKIEGO MISTRZA

Ja jestem drogą i prawdą, i życiem

J 14, 1-12

Siostry Uczennice Boskiego Mistrza obchodzą w tym roku stulecie istnienia i apostolskiego duszpasterstwa swojego Zgromadzenia. Zgromadzenie Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza zostało założone w 1924 roku przez włoskiego kapłana bł. ks. Jakuba Alberione.

Ponieważ Siostry są częścią naszej wspólnoty parafialnej pragniemy wspólnie świętować ten jubileusz. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w Niedzielę 14 kwietnia o godz. 9.30. Siostry będą zaszczycone, jeżeli zgromadzimy się wtedy razem na wspólnej modlitwie, żeby uwielbiać Chrystusa Zmartwychwstałego, którego Zgromadzenie czci jako Jezusa Boskiego Mistrza, Drogę, Prawdę i Życie.

Dzień wcześniej, w sobotę 13 kwietnia po Mszy św. wieczornej (o godz. 18:30) Siostry poprowadzą w naszym Sanktuarium Wieczór Uwielbienia, Adorację przed Najświętszym Sakramentem.

Siostry Uczennice Boskiego Mistrza – pddm

W grafice wykorzystano logo na stulecie Zgromadzenia

znaczenie i wyjaśnienie -> https://www.pddm.pl/logo-stulecia/

NABOŻEŃSTWO DO ŚW. FAUSTYNY

UWAGA – ZMIANA GODZINY NABOŻEŃSTWA

Przypominamy, że specjalne nabożeństwo do św. Faustyny odprawiane będzie w każdy wtorek po Mszy św. wieczornej, około godziny 18:30.
Zapraszamy serdecznie wszystkich czcicieli św. siostry Faustyny i Bożego Miłosierdzia do naszego Sanktuarium, które mieści się w Warszawie przy ul. Żytniej 1, miejsca, do którego przyjął Ją sam Pan Jezus mówiąc: „Przyjmuję, Jesteś w sercu moim”. Tak rozpoczęło się życie zakonne Heleny Kowalskiej.

W Kaplicy Adoracji wystawione są cały czas relikwie św. Faustyny. Kościół z uwagi na całodzienną adorację otwarty jest od rana do wieczora. Można wstąpić na chwilę modlitwy w ciszy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i relikwiami św. siostry Faustyny.

O godzinie 15:00 codziennie odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Natomiast w soboty i niedziele Koronka transmitowana jest na falach Radia Warszawa.

W piątki w Godzinę Miłosierdzia po Koronce do Miłosierdzia Bożego odprawiana jest Msza św. w intencjach, które odczytane zostały przed Koronką. Intencje, prośby oraz podziękowania za otrzymane łaski za przyczyną św. Faustyny można wrzucać do skrzyneczki, która znajduje się w Kaplicy Adoracji.

Koncert Pasyjny

W Niedzielę Palmową, 24 marca, zapraszamy na Koncert Pasyjny w wykonaniu żeńskiego Chóru Wiwat.

Piot Duchalski – dyrygent

Tadeusz Melon – skrzypce

Włodzimierz Tyl – fortepian

Agata Melon – klarnet

Monika Paszowska-Mańkowska – słowo

Chór Wiwat powstał w 1988 r. z inicjatywy absolwentek Szkoły Podstawowej nr 92 w Warszawie, które po sukcesach chóru działającego w tej szkole nadal pragnęły śpiewać w zespole. Założycielem, kierownikiem artystycznym i wieloletnim dyrygentem chóru była Alicja Mossakowska – muzyk, wychowawca młodzieży, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie.

Obecnie dyrygentem chóru jest Piotr Duchalski – absolwent wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w klasie organów i dyrygentury chóralnej, na co dzień związany ze Szkołą Podstawową nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie.

Chór Wiwat jest chórem żeńskim, 3-głosowym. Zespół dysponuje bogatym repertuarem. W jego wykonaniu można usłyszeć utwory kompozytorów polskich i obcych różnych epok – dzieła renesansu i baroku, utwory okresu klasycyzmu i romantyzmu, współczesne opracowania muzyki ludowej i rozrywkowej oraz negro spirituals.

Liczne kontakty z chórami zagranicznymi umożliwiły włączenie do repertuaru wielu utworów zagranicznych wykonywanych w oryginalnych językach ich twórców. Chór koncertował w Meksyku, Brazylii, Izraelu, Chinach, Niemczech, Danii, Włoszech, Gruzji, Rosji, Francji, na Kubie, Litwie, Łotwie.

Chór brał udział w wielu festiwalach i konkursach o zasięgu ogólnopolskim zdobywając wysokie wyróżnienia przyznawane przez Polski Związek Chórów i Orkiestr oraz Ministra Edukacji Narodowej. W swoim dorobku posiada 28 pucharów i 5 kamertonów.

Jako akompaniator z zespołem pracuje pianista Włodzimierz Tyl oraz skrzypek Tadeusz Melon. Przez wiele lat współpracowała z chórem pianistka Anna Cegielska. Wiele wnieśli do działalności chóru wzbogacając artystycznie jego występy aktorzy: Elżbieta Gaertner, Wojciech Siemion, Stanisław Górka, Wojciech Machnicki, a także współpracujący niegdyś z zespołem kompozytor i pianista – Janusz Tylman.

W 2023 roku chór obchodził 35-lecie swojej działalności.

Chór zaprasza w swoje szeregi. Próby odbywają się w każdy wtorek o godzinie 18:30 w Szkole Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie.

Jesus Youth – praise and worship evening

Jesus Youth an international Catholic movement, will be leading a „praise and worship” evening, on Tuesday 19th of March, at 18:30-20:00.
At Sanctuary of st. Faustina (Żytnia 1, Warsaw)

  • Adoration will take place at the main church
  • Singing and worship in Polish and English
  • Reflections from the Bible
  • Reflections from the life of st. Joseph
  • Chaplet of Divine Mercy

Everyone is more than welcome to join!
„He who sings prays twice” st. Augustine


Jesus Youth „młodzi Jezusa”, wspólnota katolicka z wielu krajów po całym świecie będzie razem prowadziła wieczór uwielbienia,
z okazji Uroczystości Św. Józefa
19/03/2024 o godzinie 18:30-20:00

Adres: Sanktuarium św. Faustyny, Żytnia 1, Warszawa

  • Adoracja w Kościele głównym
  • Śpiew i Uwielbienie po angielsku, i po polsku.
  • Rozważania z pisma Świętego w obu językach.
  • Rozważania z życia Św. Józefa.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na wspólny wieczór adoracji.
„Ten kto śpiewa dwa razy się modli.”